Jdi na obsah Jdi na menu
 

Jak se zbavit nepohodlných duchů

26. 12. 2012

Je přirozené mít strach z neznáma a věcí, které nemůžeme pochopit nebo vysvětlit. Jednou takovou hrůzu-nahánějící věcí jsou duchové. Ne každý na tento jev může za svého života narazit, ale pokud se tak stane, nemusí to být vždy příjemné setkání. Někteří lidé jsou duchy navštěvováni dokonce častěji, není tedy divu, že se jich chtějí zbavit a žít svůj obyčejný život, na který jsme všichni zvyklý. 

Uznávaný americký exorcista Dr. Dave Oester, který úzce spolupracuje s IGHS (International Ghost Hunters Society) se tímto problémem už dlouho zabývá a přišel na několik důležitých poznatků. 

Nedoporučuje vyhánět duchy ihned na začátku, jen proto, že se jich bojíme. Lidé se totiž obávají všeho, čemu nerozumí a zkouší to zničit. Někdy je ale lepší pokusit se o přátelský rozhovor než volat místního kněze, používat svěcenou vodu, mávat kolem sebe svatými ikonami nebo používat drsná slova, která ducha akorát více rozzlobí. Nesmíme zapomínat na to, že duchové jsou také lidé, ale bez fyzických těl. Vzpomínají si na svůj život, jsou inteligentní, mají osobnost, emoce a podle toho jednají. 

Existuje mnoho pověr a výmyslů jak duchy odehnat, ale většina z nich nemá žádný výsledek.

První z nich zahrnuje volání svatých jmen, zaříkávání a „nucení“ ducha odejít. On ale neodejde proto, že ho někdo pokropí svěcenou vodou nebo mu přikáže, aby odešel. Toto přísluší spíše scénáristům v Hollywoodu, kteří vykouzlí temná čísla, která předpoví řešení jak se zlého ducha zbavit. 

Pověry, jako používání náboženských ikon, obřadů a svatých slov, pocházejí ze středověku. Ale uvažujte, ne všichni přece byli během života křesťané, tak proč by se právě teď měli řídit svatými slovy? Jakou magickou sílu vlastně mají? Může jejich síla zastavit vraha? Odpověď je ne. Slova sama o sobě nemohou změnit tok řeky ani pohnout horou. Mohou nám pouze pomoci porozumět světu, uvnitř kterého žijeme. Slova nemají žádný účinek nebo sílu nad dušemi mrtvých. Tak tedy, jak donutit nevítané návštěvníky z onoho světa aby odešly? Nejdříve musíme zvážit, proč zde vlastně zůstávají. 

Je několik druhů duchů, jedním z nich je tzv. emoční upír, který za svého života stále spoléhal na cizí pomoc a potřeboval od někoho pobídnutí k vykonání jakéhokoliv činu. Jeho duše je ponížená a pobývá na nejnižší úrovni i po smrti. Tento duch stále hledá oběti, které mají záporné energetické pole, na kterém se může přiživovat a sát emoční energii dokud není člověk úplně bez citů a nepodlehne mu. 

Kdo jsou nejčastější oběti? Lidé, kteří jsou naplněni nevyřešenými emocemi, jako nepřátelství, hořkost, hněv, zlost nebo nenávist, která se skrývá hluboko v mysli. Tyto intenzivní pocity je přitahují. Záporné emoce mohou vyplívat z rozvodu, manželských konfliktů, rodinných problémů, pracovních problémů nebo jakéhokoliv druhu stresu. Možná je tento vnitřní spor způsoben hořkými vzpomínkami z dětství nebo traumatickou událostí během života, která nebyla úplně dořešena. 

Aktivita duchů se snižuje v závislosti na měsíčním cyklu, nejvyšší je při úplňku. Působení geomagnetického pole se zvyšuje v době mezi novem a úplňkem. V období kdy měsíc ubývá je toto pole a duchovní aktivita stále slabší. 

Pokusy o vyhnání ducha z domu způsobí, že se jeho síla stane mnohem silnější a větší než předtím. Nevěřte, že zaříkávání je účinné. Duše mrtvých se neřídí našimi zákony nebo praxí. Přišli z druhé strany a rozumí více přírodním zákonům a ne vše v co mi věříme, musí být skutečné. Duchové nejsou démoni a také nejsou vždy zlo. Možná jsou rozzlobení, ale hněv je obyčejná emoce, kterou si mnoho lidí plete s démonickou. 

Druhý případ duchů je tzv. „vtipálek“ s kterým se setkáváme v 99%. Miluje hraní a podařené vtipy. Lidé, kteří se ho snaží vyhnat, jsou z něho vystrašeni jen z jednoho důvodu - nepochopení. 

Čím se tento duch projevuje? Tyto jevy jsou často snahou o kontakt, volání o pomoc nebo jen žerty, kterými si krátí svojí dlouhou chvíli. 

Nejběžnějšími znaky jsou: 

- slyšitelné kroky 

- tlumené hlasy 

- mizení objektů 

- přesunování objektů 

- tmavé stíny na stěnách 

- spotřebiče se samy zapínají a vypínají 

- světlo se samo rozsvěcí nebo zhasíná 

- přítomnost podivných pachů 

- domácí zvířata jsou neklidná 

- máte dojem, jakoby vás někdo sledoval 

- cítíte silné záporné emoce 

Duchové mohou vidět ve všech těchto věcech jen zábavu a čekat jak si s ní poradíme. Někteří z nás se budou stěhovat z domova, jiní se stanou paranoidní a několik z nás se těmto žertům bude smát. 

Nad odstěhováním bychom měli uvažovat jen v jednom případě - pokud máme doma vystrašené malé dítě. Nejprve byste měli zkusit silným, ale ne arogantním hlasem, duchovi říci, ať vaše dítě nestraší. Komunikace se zemřelými je velmi nápomocná při řešení mnoha konfliktů. 

Tento druh duchů drží na zemi potíže spojené s emocemi, které musí uvolňovat. Zde žádné vyhánění nefunguje, ale pomůže naše pomoc s vyřešením jejich problémů nebo s rozhodnutím nedořešené situace, která je váže k naší sféře. Neměli bychom z nich být vyděšení, ale spíše se obávat o jejich duševní prospěch. 

Ne všichni ale hledají pomoc, někteří si libují ve zraňování jiných lidí. Zlý duchové se vyznačují destruktivním chováním a snahou o ublížení členovi nebo členům domácnosti. Jakmile bývá jeden z rodiny napaden, ostatní se ihned snaží kontaktovat kněze, aby provedl zaříkávání, nebo volají IGHS. Vyhánění ducha, ale k ničemu nepovede, důležitý je důvod, proč je k oběti přitahován. Příčinou je záporná energie, kterou způsobují hluboké emoční problémy, které nejsou dořešeny, důležité city uvnitř člověka, které on sám popírá. Velmi často postižená osoba ani neví, že vydává zápornou energii, protože vysílač se nachází ukrytý hluboko v nitru. Smutné oběti zavolají někoho na zaříkávání a očekávají úlevu. Skutečnost je ale jiná, mnohem jednodušší. 

Každý z nás vysílá do svého okolí emoční energii, která může být pozitivní nebo negativní. Tito duchové se živý zápornými city, jestliže chceme, aby odešly, musíme pro začátek zkusit odpustit, zapomenout a posunout se v životě dále. Musíme prominout všem, kteří nás kdy zranily a zapomenout na bolestivou minulost. Odpuštění je prvním krokem pro zahojení naší duše. Nesmíme držet tyto emoce uvnitř, ale musíme je nechat jít. Řešení je uvnitř nás, a jestli se nám podaří vyléčit sami sebe, můžeme se také zbavit duchů, kteří už k nám nebudou vázáni.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Duch v mé přítomnosti

(Barča 13 let, 21. 12. 2020 21:46)

Dobrý den, chtěla bych se s vámi podělit o příběh stal se nedávno (pro mně dnes) bylo to těsně před vánoci 2020 bylo asi 6 hodin podvečer a já s otcem a mojí mladší sestrou měli jít ven za tátovo kamarádem... Měla jsem vytřít tak jsem je potom později měla dohnat. Vytřela jsem a vzala si klíče, pozhasínala jsem všude a ujistila se, že jsem opravdu všude pozhasínala. Také pozhasínala, pozavírala dveře a zamkla. Přibližně kolem 8 hodiny večer se vracíme domů a dostanu vynadáno zato, že jsem nezhasla v děckém pokojíčku (bydlíme v bytovce) přišli jsme nahoru a odemkli jsme dveře a tam otevřené dveře a rosvíceno. Poslední dobou mám strašný pocit že mě někdo pronásleduje a toto je jen jeden příběh
2. Příběh
Byla jsem doma sama a koukala se na YouTube do mobilu. Najednou postřehnu kolem sebe pohyb a vidím jak se pootevře špajz (máme ho hned naproti dveřím) volám mamce že mám strach a vydržím to než příjde sestra ze školy. Přišla a špajz se zavřel těsně před tím než odemkla.Nikdo mě to nevěří až na mamku. A myslím si, že je to způsobené tím, že máme naproti dveřím zrcadlo.
Děkuji, že jsem se mohla podělit a nashledanou

mam doma ducha

(bozena, 29. 9. 2020 9:34)

mam doma ducha , roky a nemuzu se ho zbavit zlouselo to lidi ho vyhnat ,a nedari se to dala jsem do toho uz moc penez .Mam z toho velke deprese hrozne krade, co mu prijde pod ruku nemuzu si nic koupit vse hned ukradne ,nehlede na o krade dulezite leky na red. krve na srdce.atd. jsem hogne nemocna a tohle mi nepriuda jsem s nervama na nule porad me kouse nespim z toho jsem ze vseho vyrizena nevim co dal myslim na nejhorsi B

Duh doma

(Martina , 24. 9. 2020 23:47)

Dobrý den jak se mam toho duha poznat a co mam dělat je u mě doma a nevim co mám dělat jeden je hodnej a ta holčička není. Pomozte mi někdo prosím

duch ma rad penis

(yarda, 9. 7. 2020 9:24)

Dobry den, muzete mi poradit, jak se mam poznat na ducha, ktery u mne v byte denne prebyva, ale pokud jsem v posteli tak odchazi a ve dne prichazi. Duch ma rad nejvice jen na penis a zbytek tela jen otukava, to otukavani je jako citit tisice mravenceni. Ten duch je skutecny, je citit jak mne dotyka, nejsem si jisty, ze ho mohu duverovat. Ze zacatku ke mne chova mile, ale je i zni citit negativ, na mem brichu je citit neprijemne. Dokonce chodi se mnou i ven, chyta mne kolem pasu...

:-)

(Petra, 5. 9. 2015 10:10)

Ahoj, máme problém, před dvěmi lety jsme koupili dům, zrekonstruovali jsme ho, ale už asi rok, nemáme klidné spaní, dům má 3 byty, jsme tu jedna velká rodinka. Poslední měsíc, se opravdu už nevyspíme, od 23.30 do 4.00 ráno, jsou v domě slyšet rány, chůze po schodech, skřípání dveří, mě a mé dceři, něco- někdo sedí u nohou postele, hladí nás, osahává, je cítit jak přiléhá peřina na tělo, v zrcadle naproti posteli, je vidět osoba, co odhrnuje závěs a kouká z okna, když se otočím, není tam, elektrické přístroje se sami zapínají, a dokonce i dětské hračky na baterie. když čtu článek výše, tak není důvod se znepokojovat, ale to vysvětli celé mé rodině, dokonce i manžel už uvěřil a to je opravdu co říct, jasně, že kontroloval, jestli někde nepadá na půdě omítka, jestli nemáme kunu v baráku a pod. problém je v tom, že se rány neozývají jen na půdě :-) dnes přišel manžel s tím, že stěhovat se prostě nebudeme, já bych ani nechtěla, ale opravdu řeším co s tím. Historie baráku je všelijaká, v archivu je jen pár záznamů, nikde se nedohledá ani kdy přesně dům byl postaven, jen, že ho postavili pro nějakou sochařku, později zde byla snad škola, Národní výbor a knihovna, pak tu bydlelo pár rodin, po té ubytovna statků, my jsme nakonec koupili dům po romské rodině, konečně jsme ho dali dohromady, co víme, víme jen od pamětníků, takže co s tím? Potřebovali bychom asi kontakt na nějaké médium, aby jsme zjistili co a jak? jak tohle řešit?

Řešení duchú a jiných nadpřirozených jevú.

(jára, 24. 10. 2014 18:28)

Řešení mě baví řeším s 6. kamarády všechno nás to baví ale zatím nejsme moc daleko ale snažýme se.

Re: Řešení duchú a jiných nadpřirozených jevú.

(Neznámé, 24. 2. 2015 15:32)

Mohl bych se tě zeptat,kolik ti je let?Český jazyk moc neovlásáš,že ne?Protože ,,snažýme se'' veliká chyba.Píše se ,,snažíme se''.

Já jsem nikdy žádného ducha neviděl,takže nemohu posoudit,jestli existují.

PS:Je mi 12. Dnesmám narozeniny :)