Jdi na obsah Jdi na menu
 

Skutečné příběhy

27. 12. 2012

Enfieldský poltergeist 

Příběh enfieldského poltergeista začal večer v půl desáté 31. srpna roku 1977 na severním předměstí Londýna. Tady bydlela v pronajatém domě rozvedená paní Harperová a její tři děti. Když dvě z nich ukládala ke spánku, uslyšela najednou podivný zvuk připomínající šustění. V zápětí na to se těžký prádelník stojící u stěny posunul o půl metru do boku a částečně tak zatarasil východ z ložnice. Paní Harperová ho tedy za pomoci dětí posunula zpátky, ale prádelník se posunul znovu - a už nešel vrátit. Při tom se ze zdi pokoje začalo ozývat hlasité klepání a bouchání. Zoufalé a vystrašené paní Harperové nezbylo nic jiného, než kontaktovat své sousedy a na jejich popud potom zavolat policii. 

Když policie dorazila na místo, nic se nedělo. Těsně před ním, než strážci zákona opustili dům, se ale poltergeist znovu projevil a k údivu všech začal posunovat židlemi v kuchyni. Udivení strážníci se je pokusili vrátit na místo, ale nedokázali s nimi hnout. Nakonec tedy sepsali o celé záležitosti zprávu, udělali několik fotografií a dům opustili. 

Během následujícího roku se pak dům ocitl pod vlivem poltergeista ještě několikrát. Docházelo tu k praskání žárovek, ohýbaní kovových předmětů, přesunům nábytku a dokonce i ke vzplanutí kousků papíru a šatstva. Zoufala paní Harperová nakonec celou situaci psychicky nezvládla a rozhodla se odstěhovat. V době, kdy se tak rozhodla, činnost poltergista ustala a už se neopakovala. 

 

Poltergeist v Bobrové 

Koncem března 2006 odvysílala TV NOVA ve zprávách šot o řádění Poltergeista v Bobrové na Žďársku. Mimojiné i o tomto případě referovala reportáž Jiřího Pánka, kterou v rámci relace Střepiny odvysílala stejná televize 2. dubna 2006. 

Rodinu v Bobrové vyděsila velmi zvláštní věc. Během několika okamžiků jim popraskaly žárovky, rozbila se okna a popadal nábytek. 

Obyvatelé řadového domku na noc z 22. na 23. března (2006) jen tak nezapomenou. Řádění neznámé síly, která zničila desítky věcí vidělo mnoho lidí. 

Svědek: „Na stole stál hrnek, najednou se ozvala ohromná rána, ten hrnek na stole se rozletěl a všechny čtyři tabule okna se rozbily.“ 

Rudolf Svoboda (majitel domu): „Žárovek popraskalo asi 30.“ 

Zdena Svobodová: „Najednou začal padat nábytek, nástavce se převrátily.“ 

Martin Šašek (vedoucí sekce Poltergeist Klubu psychotroniků a UFO): „Tenhleten jev (zvaný poltergeist) není tak úplně prozkoumán a není úplně známo, jak vzniká. Zjevně se jedná o působení nějakých (ne zcela známých) sil, možná dokonce duchů.“ 

 

Poltergeist v Pracích u Brna 

Případů, kdy za původce považujeme poltergeista, registrujeme v ČR asi 5 ročně. Ve skutečnosti jde asi o jev vyskytující se v méně nápadné formě velmi často. Za posledních 14 dní (v březnu 2006) byly registrovány celkem 3 případy na různých místech. 

Ludmila Cenková z Prace u Brna zažila v roce 1996 setkání s poltergeistem. 

V přítomnosti jejího vnuka Rudolfa Fišera spadl lustr, v kuchyni lítaly hrnky a vejce, převracely se zásuvky a noční stolek, rozbily se hodiny. 

Soused (starý muž): „Kbelík na umývání mi vylítl na hlavu. Když jsem seděl třeba tady na posteli, letěl kolem mne ručník a začal mne škrtit a babička mě ho musela oddělávat.“ 

Ludmila Cenková: „ Nakonec přišel pan farář, všechno to tady vysvětil, no, a děje se to dál. Proč, proč tady? Já bych chtěla vysvětlení. Já bych chtěla, aby to už konečně odešlo pryč.“

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Lustr spadl sám od sebe

(Stanislava Hadová , 19. 3. 2018 20:32)

Dnes večer asi v 19:00 hodin spadl dceři v kuchyni lustr který tam visel asi měsíc... Seděla tam s kamarádkou a dítětem, nikomu nic se nestalo, lustr na tisíc střepu...

Jiná

(Pavel Hejňák, 28. 12. 2012 23:13)

Dobrý den, budete se zájímat také třeba Bigfoota nebo vlkodlaků??
Děkuji s pozdravem Pavel Hejňák

Re: Jiná

(Admin, 29. 12. 2012 0:59)

Ano, už to tu brzy bude.. :)